O projekcie
Dodane przez Remek dnia Września 29 2010 23:11:02

Nasz projekt nie ma na celu propagowania idei nazizmu, czy wychwalania jej twórców i faszystowskiego ustroju państwa.

Jest to wyłącznie strona kolekcjonerska. Powstała z myślą o tych wszystkich pasjonatach, którzy kolekcjonują przedmioty związane z Pomocą Zimową.

Dzieło Pomocy Zimowej - niem. Winterhilfswerk, WHW to serie różnych obiektów, jak odznaki, plakietki, figurki itp. Pojawiająca się na nich tematyka była bardzo zróżnicowana, od niewinnej bajkowej czy przyrodniczej do propagandy militaryzmu i treści faszystowskich. Dzieci je zbierały, wymieniały się nimi, co doskonale znają w dzisiejszych czasach wszyscy rodzice mający małe pociechy, zachęcane do tego samego przez reklamy TV.

Były wydawane w wielotysięcznym nakładzie, często z trwałych materiałów - jak porcelana, plastik czy szkło. I wiele z nich zachowało się do dzisiaj. Po latach pobytu w ziemi wydobywa je na światło dzienne łopata koparki czy odkrywcy. Czasem trafiają się w zakamarkach starych strychów. Te małe przedmioty zna każdy poszukiwacz staroci. Wielu - tak jak my - trzyma je w swoich kolekcjach. I właśnie dla tych wszystkich pasjonatów i odkrywców powstał niniejszy internetowy katalog. Żeby każdy mógł tutaj szybko zidentyfikować swoje znaleziska. Czy też zorientować się, czego mu jeszcze brakuje do skompletowania jakieś serii.

Zapraszamy do korzystania - i do współpracy.
Autorzy

I ważna informacja dla nowych Czytelników, którzy trafili tu pierwszy raz.

Nasza strona to amatorski projekt historyczny non-profit. Nie jesteśmy sklepem internetowym, ani antykwariatem.

NIE SKUPUJEMY - NIE POŚREDNICZYMY W KUPNIE / SPRZEDAŻY - NIE WYCENIAMYRozszerzona zawartość newsa