Minimalne wymagania
Dodane przez Remek dnia Maja 30 2011 01:32:20
Jeśli ktoś z Czytelników zechce się przyłączyć do projektu i dosłać zdjęcia WHW ze swojej kolekcji, podajemy minimalne wymagania.

W przypadku odznak, figurek zdjęcie aparatem cyfrowym (telefony komórkowe raczej się nie nadają). Fotografia z góry, nie pod kątem, najlepiej w orientacji poziomej. Tak, żeby cały obiekt był widoczny na zdjęciu, z pozostawieniem kawałka miejsca na podpis. Doradzamy także (ale nie jest to obowiązkowe) jakieś kolorowe tło - patrz porada o fotografowaniu w naszym menu po lewej. Jak widzicie, nie są to warunki zbyt wygórowane.

Jeżeli chodzi o wielkość zdjęcia, to na stronę dajemy fotografie w rozmiarze 640 x 480 pikseli. Ale możecie przysyłać większe - i nawet prosimy o takie. Ułatwi to obrobkę, gdyby np. trzeba było coś lepiej wykadrować.

W przypadku pocztówek, nalepek - i ogólnie płaskich papierowych obiektów (znaczki, kwity itd) - prosimy o skany, nie zdjęcia. Na zdjęciach te obiekty zwykle wychodzą zniekształcone. W przypadku pocztówek - skany obu stron (czyli awers i rewers). Dla innych papierowych obiektów wystarczy skan jednej strony, tej z rysunkiem czy napisami - czyli awersu.

Minimalne wymagania dla skanów to wielkość 800 x 600 po przycięciu.


Rozszerzona zawartość newsa